anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

CLOUDING!!!

tdrk14
Początkujący

CLOUDING!!!

Jestem posiadaczem 40W4500 od miesiąca,model został wyprodukowany w sierpniu w Hiszpani niestety widać jasne plamy-chmurki po obu stronach matrycy w ciemnych scenach przy wyłączonym świetle w pokoju. A czerń miała być czarna a tak nie jest. Wiem,że ten problem ma z tym modelem wiele jego posiadaczy, podaje nr seryjny mojego modelu: 4312441 Co mam z tym fantem dalej począć?

37 ODPOW. 37
profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

http://www.frazpc.pl/news/20502-Sony_XE ... 5%BCywotny" target="_blank" target="_blank

Według analiz DisplaySearch, które przetestowało dwa telewizory Sony XEL-1 wyposażone w matryce OLED, urządzenie nie charakteryzuje się taką żywotnością, jaką obiecuje producent. Według Sony degradacja ekranu powodująca redukcję jasności o połowę potrwa około 30,000 godzin, a tymczasem według wyliczeń DisplaySearch, nastąpi to już po 17,000 godzin (w przypadku zwykłego oglądania) lub 5000 godzin, gdy na ekranie wyświetlany jest ciągle kolor biały. Jakby tego było mało, zmniejszenie jasności następuje nierównomiernie dla różnych kolorów i tak po 1000h niebieski traci 12% swojej jasności, czerwony 7%, a zielony 8%. Sony oczywiście dementuje te doniesienia i zapewnia o prawidłowości swoich wyliczeń, ale problem istnieje i w przyszłości producenci ekranów OLED będą musieli go rozwiązać.


To oczywiste że półprzewodniki będą siadać nierównomiernie. Takie są ich własciwosci fizyczne po prostu. Sony natomiast musi zapewniać o bezawaryjnosci żeby sprzedac swoj towar

Dlatego unikam jak ognia podswietlenia LED w telewizorze. Wolę poswiecic kolor czarny za cenę komfortu oglądania równopodswietlonego ekranu przez caly czas zycia telewizora

nie wiem czy dobrze zrozumiales ten tekst - wytłumaczę po ludzku PO 1000godz ROZJEŻDŻAJĄ SIĘ KOLORY

przy 5 godzinach dziennie - po roku panel jest nic nie wart - o ile bedziesz miec nadal kolor czarny /wygaszone diody wiec tutaj nigdy nie bedzie problemu/- to nie bedziesz miec za to koloru białego tylko czerwonkawy a reszta kolorów bedzie miała przekłamania np twarz będzie nienaturalnie czerwona.
Oczywiscie z czasem bedzie coraz gorzej bo będą rosły dysproporcje poszczególnych barw


Nie jestem tylko maniakiem sprzetu ale znam technologie od podszewki - jest to zwiazane z moim wykształceniem. "Kiedyśtam" pewnie problem uda się rozwiązać ale przy obecnej jakości produkcji masowej .....utrzymanie właściwej dla tak zaawansowanej technologii kontroli nad procesem produkcyjnym bedzie bardzo trudne. Szczególnie jeśli się tnie koszty gdzie popadnie tylko po to żeby za chwilę dopłacać po 50 dolców do każdej sprzedanej PS3...

oldguest
Początkujący

Myli Pan OLED który jest na razie dostępny tylko w przytoczonym modelu 11 calowym. Jest to chyba jedyny dostępny panel tego typu na rynku i do tego pierwszy wieć nie dziwne że technologia będzie udoskonala. A to co jest większego np. KDL46X4500 KDL55X4500 czy KDL40ZX1 ma podświetlanie LED (nie OLED) a matryca jest LCD wiec to zasadnicza różnica! A dla mnie osobiście rozwiązanie jest niesamowite. Dynamiczna kontrola podświetlania działa świetnie wtedy kiedy trzeba i zawsze na czas. Do tego super żywe kolory. Nie ma moim zdaniem lepszych telewizorów w tej chwili na rynku.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Nie ma zadnej róznicy - prawie żadnej

W OLEDzie siadają poszczególne kolory- i dzieje się to bardzo szybko - co gorsza- kolorowe pixele w zwiazku ze swoją budową wypalają się neirównomiernie - i tego dotyczył mój ostatni post. Jesli chodzi o podswietlenie LED- wiem na czym to polega i znam doskonale roznice pomiedzy swietlówką a LED-beklit'em. W tym ostatnim problem występuje w PODOBNY SPOSÓB co w OLED tzn poszczególne elementy półprzewodnikowe tracą swoje własciwosci fizyczne wraz z upływem czasu. Tak samo jak w OLEDzie - objawem tego jest obniżony poziom luminacji punktowej. Objawy nierównomiernego wypalania się diod będą przypominały centkowanie które z czasem będzie coraz intensywniejsze i tym wyrazistsze im bardziej kontrastowy będzie wyswietlany obraz.
Przy rozwiązaniu klasycznym - CCFGL - które ma również swoje wady /brak koloru czarnego/ - możemy jednak być pewni tego że przez cały czas ekran będzie podswietlony równomiernie. Takiej pewności w wypadku OLED czy LED nie bedziemy mieć nigdy - a już na pewno nie w doniesieniu do obecnej generacji sprzętu

oldguest
Początkujący

Po pierwsze jak widać wyżej WCG-CCFL też niekiedy daje nierównomierne podświetlanie więc już pan zaprzecza temu co pisze wyżej. A skoro jest pan taki pewny co do LED to prosze mi pokazać gdzie pan to zaobserwował na jakim modelu, bo są dostępne dopiero od miesiąca? Po drugie nawet jeśli będą trochę nierównomiernie podświetlać to jest tam bardzo dobry filtr który to wyrównuje uśredniając podświetlanie z sąsiednich grup LED-ów. Następnie jedna grupa składa się z 4 diod więc też się to uśrednia.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

1) CLOUDING nie jest problemem podswietlenia tylko NIEDBAŁEGO montażu i/lub braku kontroli jakości. W jednym i drugim wypadku swiadczy to o firmie. Niestety - w ujęciu negatywnym

2) Diody LED uzywane są w elektronice od kilkudziesieciu lat. Jest to więc element doskonale znany i poznany. Z czasem każdy element LED traci swoje właściwosci - niezależnie od aplikacji w jakiej się znajduje W podobny sposób żywot kończy KAŻDY półprzewodnik z diodami laserowymi włącznie. Jeden czytnik wytrzymuje 10-15 lat - inny "pada" już po roku Taka sytuacja miała miejsce w odtwarzaczach DVD Denon wyzszej klasy które korzystały z głowic ...firmy SONY właśnie. Nie ma szans na to by jakikolwiek producent opracował matrycę LED składajacą się z setek elementów czynnych /o tysiącach nie wspomnę/ i zagwarantował równy proces technologicznego starzenia się kazdego z elementów takiej matrycy choć teoria mówi że diody LED powinny wytrzymać srednio 60 tyś godz...W praktyce jednak jest tak że cały blok podswietlajacy LCD jest tylko tak sprawny jak...najsłabszy jego element

oldguest
Początkujący

1) a ja słyszałem że to może być nawet problem pojawiający sie dopiero w transporcie

2) Ale diody mogą swiecić spokojnie 50-100tys godzin. W tym okresie tracą połowę swoich możliwości. Okres pracy matryc LCD jest określany na 60 tys godzin więc nie wiem w czym tutaj szukać problem. Nawet jeśli niektóre trochę wcześniej zaczną tracić swoje właściwości to się to wyrówna tym ze są 4 koło siebie oraz jest filtry rozpraszający podświetlenie. Nie wiedzę problemu szukać dziury w całości i do tego jeszcze na podstawie domniemań. A przeliczając 60tys na 8h dziennie to 20 lat. Myślę że wystarczy jak podziała 10 bo technologia i jakośc tak szybko się zmienia że i tak trzeba będzie go wymienić.

Co do OLED Sony już nie raz pisało że są techniczne problemy zrobienia większych matryc przynajmniej na razie.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Tak jak pisałem - 1 element spełnia normy - inny nie. Pech chce że ostatnimi czasy wszyscy producenci jak jeden mąż dązą raczej do cięcia kosztów niż poprawiania trwałości własnych produktów. A jak to jest z optoelektroniką SONY - napisałem wyżej w kontekście wyrobów firmy DENON
To ostatnie jest po pierwsze drogie a po drugie...nieopłacalne. Lepiej przecież sprzedać w ciagu 20 lat 5 czy 6 telewizorów produkowanych masowo z "byleczego" niż 2 ale solidne. Tak działa dzisiejsza ekonomia w wielkich koncernach. Dobrze jeśli konsument jest tego świadom PRZED wyborem drogiego w koncu sprzętu. Zresztą, czytając sąsiednie posty doskonale widać że SONY ma problemy nawet z napsianiem porządnego oprogramowania dla swoich telewizorów. A skoro tak, trudno wierzyć by producent używał selekcjonowanych elementów- tak jak czyni to np Denon w niektórych swoich wyrobach

oldguest
Początkujący

Problem w tym że te telewizory z podświetlaniem LED są 2 lub nawet 3 razy droższe od "normalnych" Sony, a od konkurencji to jeszcze więcej więc nie będzie to raczej "byle czego".

Razak-----
Początkujący

Hmm może trochę odbiegnę od tematu, ale mam podświetlenie LED w swoim notebooku, trochę już korzystam i szczerze mówiąc nie ma żadnych problemów...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

"Mobor", wytłumacz mi, dlaczego nie wierzysz w tą technologie (oled)? Weź sobie pod uwagę, że pierwszy telewizor LCD powstał w 1987 roku i miał 3". Pierwszy tv LCD w sprzedaży (jeżeli się nie mylę) to aż 2000 rok. Pamiętasz pierwsze ekrany i jakość obrazu z ich płynąca? Dla mnie to był horror. Telewizory crt wycofano ze sprzedaży jakieś 2 lata temu. Z ekranów LCD wyciągnięto już bardzo wiele i nie dużo jeszcze da się wyciągnąć- ograniczenie technologiczne. A OLED dopiero raczkuje, od styczniu w Europie, a ok roku (koniec 2007) wyszedł pierwszy taki ekran (w Japonii). I już teraz widzisz jaka jest jakość obrazu, to właśnie jest przyszłość. Jestem pewny, że za parę lat LCD będzie wypychane przez OLED. Słabiutkie LCD też na początku kosztowało krocie, mało kogo było stać, tak samo jak teraz z OLED.