anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Radio internetowe SONY bez radia. Pozew zbiorowy.

Markoni001
Użytkownik

Radio internetowe SONY bez radia. Pozew zbiorowy.

Jeśli ktoś kupił produkt SONY reklamowany jako radio internetowe i został pozbawiony tej funkcjonalności, to może zechce się przyłączyć do pozwu zbiorowego przeciwko SONY. Ja poszukam kancelarii prawnej, która podejmie się poprowadzenia sprawy. Na ten moment wystarczy, jeśli zainteresowani podadzą mi adres mailowy do kontaktu.

Chcę podkreślić, że moja propozycja dotyczy wyłącznie tych nabitych przez SONY w butelkę nabywców sprzętu, którym zawieszono usługę vTuner.

23 ODPOW. 23
Markoni001
Użytkownik

Gdyby ktoś wolal wyslać swoje dane kontaktowe na mojego maila, to proszę korzystać z tego adresu:

****************

 

Powód edycji: Podawanie prywatnych danych (do których zalicza się również adres e-mail) w poście jest sprzeczne z zasadami Społeczności. Zachęcamy do skorzystania z opcji Wiadomości Prywatne.

Markoni001
Użytkownik

ponieważ wycięto mój adres mailowy, to informuję, że można się ze mną skontaktować na facebooku - strona Sony cannot play.

Markoni001
Użytkownik

Gdzie można się zapoznać z zasadami społeczności?

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Markoni001,

 

Stosowny zapis znajdziesz w punkcie 8 Regulaminu forum.

 

Pozdrawiam,

Agnieszka_J

Pani Agnieszko, pytanko na dobranoc. Czy z taką samą precyzją moglaby Pani napisać, kiedy Sony odwiesi obsługę vTuner? Będę zobowiązany za odpowiedź, bo pytam gdzie tylko mogę, a nikt nic nie wie. Jeśli Pani nie wie, to na pewno Pani będzie łatwiej uzyskać informację niż mnie pętającemu się po rożnych forach niechcianemu klientowi SONY.FullSizeRender-3.jpg

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry @Sony_cannot_play

 

Skonsultowaliśmy Twój problem z Sony Support.

 

Sony nie ponosi odpowiedzialności za wadliwe działanie (lub jego brak) oprogramowania firm trzecich.
Punkt 6., podpunkt e) gwarancji wyjaśnia:


e) Gwarancja obejmuje wyłącznie sprzętowe podzespoły produktu. Nie obejmuje zaś oprogramowania (Sony lub innego), dla którego zawarto umowę z klientem lub oddzielną umowę gwarancyjną lub które podlega wyłączeniu, lub które takim umowom powinno podlegać.

Aplikacja vTuner nie jest produkcji Sony i nie ponosimy za nią odpowiedzialności prawnej.
Brak jej działania nie jest wadą sprzętu, gdyż ten, sam w sobie, działa prawidłowo.

 

Pozdrawiamy, 

 

Community Team

Pozwolę sobie podzielić moje stanowisko na kilka punktów, aby łatwiej było odnieść się do sprawy. Liczę, że mój czas poświęcony na przedstawienie mojego punktu widzenia nie pójdzie na marne. Piszę o tym dlatego, że niezwykle rzadko ktoś z Sony podejmuje wątki zgłaszane w związku z tą sprawą. Tym bardziej dziękuję za Pani wpis, chociaż nie satysfakcjonuje mnie jego treść.

1. "Brak jej działania nie jest wadą sprzętu, gdyż ten, sam w sobie, działa prawidłowo."

Skoro sprzęt SONY nazywany radiem internetowym działa prawidłowo, to proszę mi uruchomić moje radio internetowe CMT G2NiP nr seryjny 5110353. Mogę nawet przywieźć ten sprzęt SONY do Pani, jeśli tylko mi go Pani uruchomi. Proszę podac datę, kiedy mogę go Pani dostarczyć. 

2. Przytacza Pani punkt 6 gwarancji. Znam to zastrzeżenie. (Nawiasem mówiąc znalazło się ono też w opisie do nowego flagowego modelu Sony, jakim jest SONY HT-ST9 za jedyne 6.324 zł, co po wystawieniu do wiatru przez Sony nabywcow 60-ciu wcześniejszych modeli Sony, powinno skłonić potencjalnych nabywców do daleko idącej ostrożności.) Informuję, że nie podpisywałem żadnej odrębnej umowy na oprogramowanie czy cokolwiek innego, tylko na zakup wieży SONY z radiem internetowym.

W każdym razie to jest argument, który traktuję jako obrażający inteligencję kadego przeciętnie rozwiniętego osobnika. Przecież ja nie kupiłem radia internetowego od vTuner ale od Sony. Jaki ja mogę mieć tytuł prawny do pytania vTuner o cokolwiek związane z tym, że nie działa mi Sony? Proszę skonsultować ten problem z Sony Support. Może oni wskażą mi tytuł prawny, na podstawie którego będę mógł zgłosić się z jakimkolwiek roszczeniem, czy choćby pytaniem w tej sprawie do vTuner. Pomijam fakt, że vTuner ma się dobrze, nadaje nadal tysiące stacji w internecie i skutecznie korzystają z niego konkurenci Sony, ale nie Sony. Moim zdaniem taki element w ogóle nie powinien się pojawiać w argumentacji Sony, bo ośmiesza tę firmę, uwłacza jej historii, deprecjonuje potencjał technologiczny, że o opinii na przyszłość nie wspomnę. A i dla klientow może być trudne do zaakceptowania, że ktoś traktuje ich jak idiotow.

3. Skoro o zapisach gwarancyjnych mowa. W Warunkach Europejskiej Gwarancji SONY, zaraz na początku piszecie Państwo:
"Gratulujemy trafnego wyboru i gwarantujemy sprawne działanie produktu zgodnie z warunkami techniczno – eksploatacyjnymi, opisanymi w instrukcji obsługi."

A na stronie 8 tejże instrukcji obsługi znajduje się opis cech urządzenia, w szczególności zapis, że
"Urządzenie umożliwia słuchanie muzyki z różnych źródeł, zawierających wiele utworów muzycznych . Urządzenie umożliwia obsługę następujących źródeł dźwięku:
(tu grafika)
- usługi muzyczne przez internet,
- urządzenie zewnętrzne,
- Serwer,
- FM/AM/DAB,
- iPod/iPhone,
- Urządzenie USB,
- CD."

Łącząc te dwa zapisy z instrukcji i Europejskiej Gwarancji Sony mamy sytuację, w której Sony gwarantuje sprawne dzialanie zgodnie z opisem w instrukcji, a w instrukcji opisuje swój sprzęt jako m.in. radio internetowe.

Jak inaczej można słowo "gwarantuje" zinterpretować niż że udziela gwarancji? Nie widzę w tym miejscu żadnego zastrzeżenia o uchylaniu się od odpowiedzialności za jakieś nieznane strony trzecie. Nie zastanawialem się jeszcze nad tym, ale być może taka konstrukcja zapisów w efekcie mogąca wprowadzać klientów w błąd kwalifikuje się do zgłoszenia do UOKiK.

4. I jeszcze jedna kluczowa sprawa. Pytam, gdzie tylko mogę, kiedy Sony uruchomi na powrot usługę vTuner. Jestem odsyłany do komunikatu, gdzie jest jedynie informacja o badaniu przyczyn. Alternatywnie otrzymuję odpowiedź, że ktoś tam w Sony nie wie. Moja prośba do Pani jest taka. Jeśli to nie złamie Pani kariery w Sony czy jakiejś innej firmie świadczącej usługi dla Sony, to proszę wysłać mojego maila lub główne pytanie: kiedy SONY przywróci usługę vTuner? do swojego menedżera. Może ten menedżer będzie miał choćby kilkusekundową refleksję, że nie ma nic gorszego dla firmy niż rzesza niezadowolonych klientow i pośle pytanie dalej. Może to sfera marzeń, ale okaże się, że trafimy na łańcuszek rozsądnych menedżerów i ktoś na właściwym miejscu pójdzie po rozum do głowy i zadba o opinię SONY, a moje radio internetowe zagra.

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


Sony_cannot_play napisali:

 

Skoro sprzęt SONY nazywany radiem internetowym działa prawidłowo, to proszę mi uruchomić moje radio internetowe CMT G2NiP nr seryjny 5110353. 

 


Zaraz, zaraz. wg nomenklatury producenta model CMT G2NiP to nie radio internetowe, a "ZESTAW MUZYCZNY HI-FI z WIFI". W mojej ocenie trudno będzie Ci udowodnić, że jest inaczej. 

Widocznie tekst był zbyt długi i tylko tyle zrozumiałeś, co przekopiowaleś. Czego chcesz dowieść swoim wpisem?, że skoro jedna z gwarantowanych przez producenta funkcji nie działa, to mam się cieszyć, że pozostale działają? Napiszę krócej, może zrozumiesz. Skoro producent SONY gwarantuje sprawne działanie produktu zgodnie z warunkami techniczno – eksploatacyjnymi, opisanymi w instrukcji obsługi, a w instrukcji obsługi pisze na stronach 8, a dalej na 44-46, że sprzęt umożłiwia słuchanie audycji radiowych z internetu i to nie działa, to urządzenie, jakby go nie nazywać, nie jest sprawne.

Tak w ogóle to szkoda czasu na takie dywagacje, bo nic nie wnoszą. Co drugi tu expert, co trzeci manager a wszyscy potrafią tyle, co technicy SONY, którzy 4 miesiące badają przyczyny problemów z vTunerem i nie wiedzą nawet, w jakim są miejscu. 

Taki z ciebie expert, to skoro sam nie wiesz nic o terminie, to przynajmniej się postaraj. Wyślij jakiegoś maila do kogoś, kto może wiedzieć, a nie wie, to wyślij więcej maili. Pracowałem kiedyś w korpo, więc wiem, że generalnie wszyscy mają swoją firmę ***********, a chodzi tylko żeby nie podpaść szefowi i mieć święty spokój, i że czasami trzeba się naprawdę postarać, żeby coś załatwić. Problem w tym, że nie mam jakoś szczęścia, żeby trafić na kogoś z Sony, komu choć trochę zależy na opinii o tej firmie i pomocy jednemu ze zdesperowanych klientów, o zwyczajnej empatii nawet nie wspominam.

FullSizeRender-3.jpg

 

 Powód edycji: post zawierał słowa, które mogły urazić pozostałych członków Społeczności.