anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DLNA

damian024
Początkujący

DLNA

Tak jak w temacie do czego służy ta technologia i jak z niej korzystać .

48 ODPOW. 48
profile.country.GB.title
Radeon255
Nowicjusz

Mi niestety te wskazowki nie pomagaja narazie. W WMP mam widoczne BRAVIA. Udostepnilem co chcialem. Ustawilem siec prywatna bo rozumiem ze chodzi tu o VPN i nic. Przy probie polaczenia mama monit ze polaczenie nie udane. 😕

oldguest
Początkujący

Czasami pomaga restart komputera. Jeszcze do tego może być problem z firewall-em.

profile.country.GB.title
Radeon255
Nowicjusz

Niestety problem okazal sie wiekszy. Przepraszam z gory za nie poinformowanie o tym zainteresowanych od raz. Problem okazal sie byc router Linksys WRT160N. Niestety ten model jest feralny i przy najnowszym firmware'rze nie zezwala na komunikowanie sie przez VPN. Co niestety przy technologi DLNA jest wymagane. Tutaj mozna poczytac o tym problemie:

http://www.404techsupport.com/2008/11/0 ... s-routers/

Niestety nie wiadomo jak szybko zostanie on rozwiazany. Sam w najblizszym czasie napisze stosowny mail do tej firemki. Oby szybko ten problem zniknal.

Postanowilem napisac o tym zeby ktos bedacy wlasnie w trakcie zakupu routera przemyslal sprawe zakupu tego wlasnie modelu.

Ondyne
Początkujący

Wracam do pierwotnie postawionego pytania.
Czy ktoś może mi powiedzieć co powinienem kupić do mojego peceta, abym mógł oglądać filmy przez DNLA (bezprzewodowo)?
Od razu powiem, że mam enkowy router, stosuję szyfrowanie WPA z filtrowaniem mac adresów i na pewno tego nie zmienię. Nie zamierzam kupować laptopów VAIO (używam Lenovo i HP) ani aparatów Sony (mam Canon EOS450 i Powershot S5). Chciałbym bezprzewodowo komunikować się z telewizorem Sony z poziomu mojego stacjonarnego peceta, w którym obrabiam sobie filmy i zdjęcia cyfrowe.

oldguest
Początkujący

Znaczy problem jest z tym że od routera nie chcesz ciągnąć kabla do TV?

Ondyne
Początkujący

Oczywiście. Chcę to zrobić całkowicie bezprzewodowo, tak jak jest to możliwe na nowym telewizorze Philips'a 32PFL9604, który ma wbudowaną kartę 802.11g. Jeżeli DLNA to jest coś innego niż wifi, to chcę wiedzieć czego mi brakuje, abym mógł uzyskać transmisję bez uzycia drutu. Chciałbym pójść do sklepu i kupić, to co jest potrzebne. Ale nie wiem, co mam kupić i jak to podłączyć.

oldguest
Początkujący

A jaki posiadasz router?

Ondyne
Początkujący

Mam router D-link DIR-655, który chodzi bezproblemowo z drukarką, pecetem i dwoma laptopami. Tak też ucinam ewentualne spekulacje, że D-link jest do bani. ;)
Ale zdaje się, że ktoś wczoraj już odpowiedział na bardzo podobne pytanie w wątku o Bravia_W. Z wypowiedzi wynika, że powinienem olać temat DLNA, kupić sobie Access Point i podpiąć go do gniazda sieciowego Ethernet 10/100. Czy rzeczywiście jest to jedyne rozwiązanie?

oldguest
Początkujący

Ondyne napisał(a):

Mam router D-link DIR-655, który chodzi bezproblemowo z drukarką, pecetem i dwoma laptopami. Tak też ucinam ewentualne spekulacje, że D-link jest do bani. ;)



E tam ja uważam że D-link może nie robi sprzętu profesjonalnego ale jest on całkiem ok. Sam ma sporo sprzętu w domu.

Ondyne napisał(a):

Ale zdaje się, że ktoś wczoraj już odpowiedział na bardzo podobne pytanie w wątku o Bravia_W. Z wypowiedzi wynika, że powinienem olać temat DLNA, kupić sobie Access Point i podpiąć go do gniazda sieciowego Ethernet 10/100. Czy rzeczywiście jest to jedyne rozwiązanie?



Ustalmy jedno DNLA nie ma nic wspólnego z siecią bezprzewodową. Podłączenie jakiegoś konwertera z Wi-Fi na ethernet lub AP który działa w trybie klienta lub WDS (wtedy potrzebny będzie kabel cross-over) jak najbardziej ma senie i jest jedyny wyjściem jeśli nie chcemy podłączyć bezprzewodowo. Możesz zalogować się do tego routera i sprawdzić czy AP który jest zintegrowany z routerem ma tryb "WDS + AP"?

Ondyne
Początkujący

Rozumiem, że DLNA to nie połączenie bezprzewodowe. OK. Skoro tak jest, to się nie kłócę.
Ale na oficjalnej polskiej stronie Sony http://www.sony.pl/hub/bravia/block/6" target="_blank jest napisane: "Niezależnie od tego, czy łączysz urządzenia bezprzewodowo, czy przy użyciu kabli, zgodność z DLNA czyni wszystko prostszym." Zadaję więc pytanie: Czy telewizory serii W5500 mają wbudowany jakikolwiek interfejs sieci bezprzewodowej pracujący w jakimkolwiek standardzie? Tak, czy nie? Jeśli tak to jaki?
Dalej na podanej stronie Sony jest napisane: "Jeśli nie skonfigurowałeś jeszcze w domu sieci bezprzewodowej, potrzebny Ci jest do tego bezprzewodowy router i/lub łącznik Wi-Fi®, taki jak pokazany na obrazku niżej."
http://www.sony.pl/res/images/image/39/ ... 137139.jpg" target="_blank
Na rysunku widać urządzenie nadawcze podpięte do telewizora, ale nie do gniazda Ethernet. A zatem nie jest to Access Point. Co to za urządzenie i do czego jest ono podpięte