anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DLNA

damian024
Początkujący

DLNA

Tak jak w temacie do czego służy ta technologia i jak z niej korzystać .

48 ODPOW. 48
Nmd-----
Początkujący

Nikt nie ma już pomysłów co może być przyczyną problemu z działaniem DLNA ? :(

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Może firewall blokuje. Weź na chwilę wyłącz te zabezpieczania i po chwili zobacz czy działa.

Nmd-----
Początkujący

Próbowałem już z wyłączać zabezpieczenia- bez rezultatu. Zresztą o tym już wcześniej pisałem
natomiast jeżeli chodzi o oprogramowanie takie jak antyvir czy firewall (zapora Windows oczywiście wyłączona) to próbowałem również z wyłączonymi


I to jest właśnie dziwne bo wg mnie wszystkie ustawienia wyglądają na dobre a TV jak nie wyszukiwał, tak nie chce wyszukać serwerów zgodnych z DLNA :smileyevil:

oldguest
Początkujący

Powiem tylko że na VAIO jakoś działa to od tak. Konfigurując ręcznie jak podałem lub za pomocą VAIO media plus. Kolega przyniósł laptopa i co ciekawe serwera nie udało się uruchomić z tym że nie poświęciłem temu za dużo czasu. Dla przykładu dysk sieciowy (takie urządzenie z dyskiem wpinanie do sieci) widzi bez problemu... Spróbować jakiś program który robi swój serwer DLNA?

Nmd-----
Początkujący

Oprócz WMP11 próbowałem, tworzyć serwer takimi aplikacjami jak Fuppes, TwonkyMedia, Tversity. Żaden z serwerów postawionych tymi programami, Soniak nie widzi... Czyżby był to problem sieci (jej konfiguracji- w co wątpie) czy po prostu może być to wina telewizora ?

OsiRis-----
Początkujący

jaka jest jakość wyświetlanych zdjęć, filmów, etc poprzez sieć do TV?

oldguest
Początkujący

Świetna :D

OsiRis-----
Początkujący

kiedyś odwiedzę SC i się sprawdzi :smileytwisted:

Aloolo
Początkujący

Witam. Na Allegro znalazłem Router Linksys WRT160NL WiFi ( http://allegro.pl/item770805826_router_ ... t54gl.html), który podobno ma: "Funkcjonalność:

* Standardy: 802.3, 802.3u, 802.11b, 802.11g, Draft 802.11n
* SPI Firewall (rozbudowana zapora ogniowa)
* Zabezpieczenie sieci bezprzewodowej: WEP, WPA, WPA2, RADIUS,
* Funkcja Storage Link, umożliwia podłączenie dysku twardego lub pamięci flash, przeksztalcając router w prostego NAS\'a
* Wspierane systemy plików dla pamięci zewnętrznych: FAT16, FAT32, NTFS
* Serwer mediów (kompatybilny z DLNA w wersji 1.5)
* Security Key Bits: szyfrpowanie128-Bitów"
Czyli, teoretycznie, wpinając TV do portu LAN w routerze, mogę, poprzez serwer mediów, (jakoś) korzystać z np. dysku HDD, który podepnę do Routera (Funkcja Storage Link, umożliwia podłączenie dysku twardego lub pamięci flash, przeksztalcając router w prostego NAS\'a) i np. oglądać fotki z tego HDD.
To tyle, jeśli chodzi o teorię, fajnie, gdy by ktoś ją potwierdził :).
Na stronie Linksys'a nie ma ani słowa, że urządzenie jest zgodne z DLNA, podobnie w opisie w hurtowni komputerowej, więc wogóle nie wiem jak to jest.
Pozdrawiam.

tomeko
Początkujący

Na amerykańskiej stronie jest:
http://www.linksysbycisco.com/US/en/products/WRT160NL