anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DLNA

damian024
Początkujący

DLNA

Tak jak w temacie do czego służy ta technologia i jak z niej korzystać .

48 ODPOW. 48
oldguest
Początkujący

Telewizor nie ma wbudowanej karty bezprzewodowej. Na stronie Sonego ten odnosi się raczej do laptopów. Telewizor musi być wpięty kablem.

Z tego obrazka wynika że można podłączyć kablem ethernet.

Lub Sony sobie wymyśliło że można zastosować konwerter Wi-Fi na Ethernet a konkretnie Buffalo WLI-TX4-AG300N (który konwertuje sieć N na 4 złącza ethernet)

Ma on współpracować z routerem Buffalo WZR2-G300N.

Jest to tylko przykład. Bo ten sprzęt nie jest popularny w Polsce. Rozwiązaniem podobnym jest podłączenie AP w trybie klienta lub w trybie mostu WDS dla firmy d-link.

Mógł byś sprawdzić na swoim routerze czy może on pracować w trybie WDS + AP

Ondyne
Początkujący

Chętnie sprawdziłbym, ale nie mam AP. Muszę go najpierw kupić.

oldguest
Początkujący

W AP wbudowanym w router który z tego co wyczytałem posiadasz. Ponieważ w specyfikacji na stronie d-link nie podają tego dla tego modelu.

Ondyne
Początkujący

Odpuszczam temat. Kupowanie energożernego AP, który będzie włączony non-stop mija się z celem, skoro TV stoi obok routera podłączonego do kablówki. Pierwotnie myślałem, że W5500 ma wbudowane jakieś wifi i można komunikować się bezpośrednio z PC. Skoro nie, a można podłączyć się skrętką do routera, to stawianie na siłę dodatkowego AP nie ma logicznego sensu.

Daniell-----
Początkujący

Wielkiego sensu nie ma. Myslalem o podlaczeniu kompa hdmi i z niego wszystko ciagnac.
@Ondyne zeby nie mieszac watkow, mozesz cos napisac tu (link wrzucilem ponizej), jak planujesz, jak to masz zrobione? Ja jestem na etapie przygotowania, kazda rada sie przyda. Jak to sie mowi, lepiej sie korzystac z czyis doswiadczen, niz samemu zle zrobic...

viewtopic.php?f=68&t=2150

Nmd-----
Początkujący

Witam
Mam pewien problem związany z DLNA. Telewizor Sony KDL-40V5500 nie odnajduje media serwerów utworzonych na komputerze. Po podłączeniu kabla LAN do TV oraz routera, skonfigurowałem sieć w TV po czym wyskoczył komunikat "Połączenie powiodło się". Następnie chciałem przetestować działanie DLNA, przeczytałem wcześniej, że do tego celu służyć może WMP 11, tak więc w nim włączyłem w "Udostępnianie multimediów", "udostępnij moje multimedia dla:" i tu pojawia się problem, gdyż na liście nie ma ikonki telewizora czy też jakiegoś loga Bravia. Bez tego oczywiście telewizor nie może wyszukać listy serwerów a przy diagnostyce pisze o sprawdzeniu ustawień routera czy firewalla. Router jest dobrze skonfigurowany, natomiast jeżeli chodzi o oprogramowanie takie jak antyvir czy firewall (zapora Windows oczywiście wyłączona) to próbowałem również z wyłączonymi jednak nadal to samo- telewizor nie może wyszukać serwerów. Próbowałem jeszcze założyć Media Server takimi programami jak TwonkyMedia ale i to nie daje rady.
Jeżeli ktoś miał podobny problem, bądź jest ekspertem w tej dziedzinie proszę o radę bo już nie wiem co robić. Połowę sieci przekopałem w nadziei, że ktoś miał podobny problem jednak nic nie znalazłem na ten temat.

PS komputer na którym próbuje utworzyć media server stoi na Win Vista Ultimate, natomiast router jaki posiadam to D-Link DIR-100.

Pozdrawiam

oldguest
Początkujący

Nmd napisał(a):

"udostępnij moje multimedia dla:" i tu pojawia się problem, gdyż na liście nie ma ikonki telewizora czy też jakiegoś loga Bravia.



Ale tam można jeszcze zaznaczyć żeby każdego akceptował. Telewizor otrzymuje adres IP?

Nmd-----
Początkujący

Tak dokładnie wygląda u mnie okienko udostępniania w WMP 11:
http://i44.tinypic.com/25q7qqr.jpg" target="_blank
+ opcja o którą Ci chyba chodziło http://i40.tinypic.com/wmnmt1.jpg" target="_blank

Tak telewizor ma przyznane IP, bez problemów pingowałem adres telewizora używając kompa i routera. Sony jednak nadal zostaje uparty i za nic nie chce wyświetlić listę serwerów, tym bardziej jest to dziwne bo ustawienia wyglądają na ok.

oldguest
Początkujący

A czy sieć jest ustawiona jako prywatna?

Nmd-----
Początkujący

Tak, jest ustawiona jako prywatna