anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DLNA

damian024
Początkujący

DLNA

Tak jak w temacie do czego służy ta technologia i jak z niej korzystać .

48 ODPOW. 48
woj100
Początkujący

Również mam problemy z udostępnianiem zasobów komputera za pomocą programu Windows Media Player 11 na telewizor Sony KLD W 5500.
Co ciekawe, za pomocą programu PS3 Media Serwer wszystko działa dobrze.
W programie WMP 11 wszystko ustawiłem jak w opisie w tym wątku.
W udostępnianiu multimediów pojawia się ikona telewizora Sony KLd W 5500 więc komputer wykrywa telewizor. Natomiast telewizor nie wykrywa serwera. Wszelkie firewale miałem powyłączane. Może przyczyna jest w routerze Linksys WRT 54GL z oprogramowaniem Tomato, tylko dlaczego z programem PS3 Media Serwer nie mam problemów.

oldboy39
Nowicjusz

Panie Jacku! Pana porada z 2008 roku dotycząca DLNA w Sony Bravia,mimo że trochę stara,jest lepsza i bardziej wartościowa niż dziesiątki wypotów autorów instrukcji Sony ,niektórych moderatorów i całego bractwa wypowiadającego się bez sensu.Coś, z czym walczyłem przez parę miesięcy w mojej Bravii,z Pana podpowiedzią załatwiłem w 5 minut,muzyczka,foto,video śmigają aż się oczy śmieją.Serdeczne dzięki i pozdro.oldboy39

cornolio
Początkujący

Już rozgryzłem :flushed:

Trzeba ściągnąć najnowszego WMP 11 :slight_smile:
Zainstalować
Wejść w ustawienia
Zakładka BIBLOTEKA
KONFIGURUJ UDOSTĘPNIENIA
Zaznaczyć "Udostępnij moje multimedia dla"
W okienku poniżej powinien być wyświetlone urządzenia w sieci oraz TV
Zaznaczamy TV i DOSTOSUJ
W nowym okienku zaznaczamy "Użyj ustawień domyślnych".

POWINNO działać. :D




ja mam wszystko tak jak tu... komp mi widzi tv natomiast tv nie widzi kompa i serwera....

komp na wifi, tv kablem do routera.

Połączenie ok, dostęp do internetu ok

A mimo to tv nie wykrywa żadnego serwera....

oldboy39
Nowicjusz

Czy dobrze rozumiem,że sprzęt SONY najlepiej współpracuje ze sprzętem wszystkich firm,pod warunkiem,że jest to sprzęt Sony?Jest to drażniące i wręcz odstręczające od zakupu urządzeń tej firmy.Czy kupując np.Sony Bravię należy pozbyć się kamer,aparatów foto,nośników pamięci (poza Memory Stick),bo jażeli PC to wyłącznie Vaio,a jeżeli kamera to Handycam,a foto tylko Cyber Shot.Kupiony TV Sony Bravia - jest ostatnim Sony ,wolę mniej upierdliwe Samsungi .Bravie sprezentuję dzieciom.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Bardzo dobrze rozumiesz, że Sony najlepiej i najpełniej współpracuje z innymi produktami tej samej marki. Poczytaj chociażby o funkcji Bravia Sync jeśli chcesz wiedzieć więcej. Kupisz coś od konkurencji? Na zdrowie:) Oni też mają swoje odpowiedniki funkcji Bravia Sync a co za tym idzie ich produkty najlepiej i najpełniej współpracują z ... produktami tej samej marki.

Drugi raz dzisiaj Ci odpisuję i drugi raz (przypominam że jesteśmy na forum Sony) gloryfikujesz Samsunga. Po raz drugi, co przed chwilą udowodniłem, bezpodstawnie. Mam nadzieję, że na ich forum pisząc o tym że mkv miało działać a nie działa zapierasz się, że następnym TV będzie tylko i wyłącznie Sony :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Oczywistym jest, że produkty Sony będą najlepiej współpracować z innymi produktami Sony. Logicznym jest, że będą w tych produktach stosowane podobne technologie. Dzisiaj praktycznie każda karta graficzna ma złącze HDMI, więc nie tylko laptopy Vaio będą współpracować z Bravią. Różnego rodzaju kamery, aparaty, w większości przypadków, robią zdjęcia/filmy w tych samych formatach, więc niby dlaczego mają nie działać ? Prawdą jest, że nie wszystko działa idealnie, ale właśnie od tego jest to forum, by zadać pytanie, poszukać odpowiedzi, a więc rozwiązać problem.

oldboy39
Nowicjusz

Pytanie:czy tylko i wyłącznie z Vaio?

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Nie tylko. Przy odpowiedniej karcie graficznej, odpowiednim kablu i odpowiednich sterownikach może być dowolny laptop. A VAIO polecamy ponieważ:
1) To naprawdę świetne laptopy
2) Jest fajny program dla VAIO pozwalający sterować telewizorem z poziomu komputera, w tym również wpisywać adresy w przeglądarkę co z pilota jest zdecydowanie mniej wygodne.

profile.country.pl_PL.title
drago_o
Początkujący

Każdy urządzenie obsługujące DLNA może się łączyć z telewizoram w tym KAŻDY komputer podłączony do tej samej sieci. Większość tych rad jest tak zakręcona i skomplikowana, że szkoda gadać xDDD

Jeśli masz połączenie na TV i na kompie... wchodzisz w urzadzenia sieciowe lub w otoczenie sieciowe (TV się tam wyświetli) klikasz 2 razu, zainstaluej się i wyświetli konfiguracja. Wystarczy zaakceptować domyślne wartości. I w pełni działające połączenie gotowe...

Szukasz plików, które tam chcesz otwierać i prawym na nie klikasz "odtwarzaj do" i wybierasz TV i działą.

Ciekawostka to, że TV zapisują ścieszki plików i przy włączonym kompie z poziomu TV możesz otworzyć każdy plik który dodasz do listy odtwarzania chociaż raz.